субота, 15 грудня 2012 р.

Львів’яни не мають змоги ознайомитися з повним генпланом


Управління архітектури Департаменту містобудування Львова не надає мешканцям повного доступу до генерального плану. Значна його частина знаходиться під грифом «Для службового користування»: опорний план, планувальні обмеження, основне креслення генплану, схема магістралей, гаражів та стоянок; схема міського та зовнішнього транспорту; мереж водопостачання та каналізації; електро-, газо- та теплопостачання; схема розміщення будівництва на 1-шу чергу.

Не найхолодніше місто на Землі.



Останні два дні – ми денникарі в межах міста. Саме так себе позиціонуємо, коли питання заходить про те, що змінити можемо самі. Доступи до ген-планів міста отримати практично неможливо – не було майже жодної позитивної відповіді після запитів Східноукраїнського центру громадських ініціатив, кожна міська рада вдало ставить на план гриф «секретно», після чого дізнатися чому раптом в центрі звалили будинок – неможливо.
 Велике місто схоже на мурашник… Всі у ньому виконують якусь функцію – чи то будівельну, чи то опорну та підтримуючи  Нас вчать як бути людиною, простим мешканцем, хто не виконує жодну з перечислених ролей, але йдучи по вулиці бачить, що щось відбувається не так і хоче про це говорити, в письмовій формі. Так, щоб почули всі, а особливо ті, хто руйнують.

Пройшло два дні семінару і вчора ввечері ми зрозуміли чому саме знаходимося в Чернігові, одному з найстаріших міст України. Місто вночі живе – освітлені парки, міст через Десну, Чернігівський колегіум  та церкви. Напевне влітку мешканцям не доводиться нікуди їздити, бо краса поруч, за вікном.



Отож чекайте повноцінний звіт про події в найпівнічнішому місті України за кілька днів.

Фото: Олександр зі Львова.

Блогери — рятівники міст :)

13-16 грудня в Чернігові відбувся семінар з підвищення блогерської майстерності під назвою "Блогери — рятівники міст".

Мід час занять активісти з усієї України отримали нові навички зі створення блогів, SEO-оптимізації, просування блогів в пошукових системах та ефективної комунікації в соціальних мережах.

Ну і, звичайо, ввечері, після занять не обійшлося без рольової психологічої гри в "Мафію". :)

пʼятниця, 14 грудня 2012 р.

Некрополіс на берегах Босфору

За визначенням вільної енциклопедії "екуменополіс" — надагломерація, що утворює суцільну мережу розселення на поверхні Землі. Іншими словами - "місто світу". Саме таку назву отримав фільм про сучасний Стамбул, про його розростання та негаразди з якими стикнулись тамтешні будівничі. Власне, такою ідеєю перейнялись керівники турецької столиці і підприємці, які займаються продажем нерухомості. Однак, зараз місто нагадує радше некрополіс — "мертве місто".

Як прибрати незаконно встановлену малу архітектурну форму


Хочу розказати вам про свій досвід з демонтування малих архітектурних форм (скорочено їх називають — МАФ), а точніше про інструменти громадського впливу на це.

Ознайомтеся з генпланом свого міста

Всю паперову роботу вже зробили за вас :)

Генеральний план — найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста (селища, села), так і план на найближчі 15-20 років.

Громада має бути добре проінформована про всі зміни, що вносяться до генплану й можуть вплинути на рівень життя громадян. Але часто чиновники приховують цю інформацію, що відкриває великі можливості для зловживань.

Доступ до генплану мають надавати вам згідно з законом "Про доступ до публічної інформацію". В рамках проекту "Генплан — ключ до твого міста" було зібрано генплани з більшості міст України і ви можете ознайомитися з ними на сайті cityplan.in.ua/cities.